iwc replica sale
replica watches uk
fake rolex sale

TEHNIČKA INTERVENCIJA NA KROVIŠTU O?KLINČA SELA

16. siječnja 2013. godine u 15:20 sati DVD Klinča Sela primilo je dojavu županijskog zapovjednika Josipa Novosela o opasnosti od mogućeg urušavanja krovišta O?Klinča Sela. Zapovijed je bila ujedno i koordinacija jer nam je poslana auto ljestva iz JVP Velike Gorice sa dva vatrogasca. Intervencija je ocijenjena kao tehnička intervencija niže hitnosti, te je za početak bilo potrebno sve pripremiti za nesmetan rad auto ljestve pristigle nešto iza 16:00 sati kako je zapovjednik u početku i najavio.
Prilikom dolaska na intervenciju ograđeno je područje djelovanja vatrogasaca, evakuirana su djeca i zaposlenici O?Klinča Sela te je započeta akcija čišćenja snijega sa krovišta koja je potrajala sve do 20:00 sati. Za vrijeme intervencije vatrogasci su maksimalno nastojali ne prouzročiti sekundarne štete na krovištu škole. Očišćena površina krova se procjenjuje na 800 kvadratnih metara, a sama intervencija je trajala četri i pol sata te je u njoj sudjelovalo petnaest vatrogasaca DVD-a Klinča Sela s navalnim vozilom. Intervencijom su rukovodili Ivan Budiščak, zamjenik zapovjednika DVD-a Klinča Sela i županijski vatrogasni zapovjednik Josip Novosel. Tijekom intervencije veliki problem vatrogascima stvarali su vremenski uvjeti, ograničeno kretanje po skliskom krovu, nedostatak opreme za rad na visini te nepouzdanost postojeće opreme zbog njezine starosti na koju vatrogasci DVD-a Klinča Sela upozoravaju ve?dulje vrijeme. Postavlja se pitanje: Tko će odgovarati u slučaju nesretnog događaja na intervenciji zbog neispravne opreme? Vjerojatno ponovno vatrogasci dobrovoljci koji nebrojeno puta dovode svoje živote u opasnost.
Nakon intervencije, u predvorju O?Klinča Sela poslužen je topli obrok svim sudionicima intervencije gdje im se obratio županijski zapovjednik Josip Novosel koji je pohvalio sve sudionike i akciju ocijenio vrlo kvalitetno izvršenom od koordinacije do konačne realizacije. Važno je istaknuti da intervenciju ne bi bilo moguće tako brzo i kvalitetno odraditi bez pomoći dvoje članova JVP Velike Gorice koji su vatrogasce transportirali auto ljestvom na krov i vlasnika tvrtke Vekom iz Klinča Sela koji je svojim radnim strojem razmaknuo snijeg i na taj način osigurao nesmetano kretanje vatrogasnim vozilima. Svima njima se ovim putem zahvaljujemo, zahvaljujemo se i pripadnicima HGS Samobor koji su pokazali dobru volju i pokušali pomoći u akciji.